Seçim Başvuru Formları

image

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

Adalet Partisi olarak 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için aday adaylığı kabul sürecini başlatmış bulunmaktayız.

Bu süreç Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından ilan edilen seçim takvimindeki son başvuru tarihi ile sınırlıdır.

Yoğunluk ve inceleme süresi göz önüne alındığında tavsiye edilen nihai başvuru tarihi, 29 Ocak 2024’tür. Lakin sonrasına kalan başvurular da dikkate alınacaktır.

Tüm kademelere yönelik aday adaylığı başvurularında erkekler için 1000 TL dosya bedeli talep edilmektedir. Bu bedel kadınlar, 18-30 yaş arası gençler, engelli olduğuna dair belge ve deprem bölgesinde oturduğuna dair ikamet belgesi sunanlar için 500 TL’dir..

Lütfen dosya bedelini Adalet Partisi’nin Ziraat Bankası / Kurtuluş Şb. - TR 5000 0100 0710 7446 4324 5001 nolu IBAN hesabına yatırıp alındı belgesini başvuru formuna ekleyiniz.

Tüm Başvurular, aşağıdaki ilgili form eksiksiz doldurulduktan sonra alındı belgesi (özel durumu olanlar için ilave olarak engelli ya da deprem bölgesi ikamet belgesi) ile birlikte bizzatı Adalet Partisi Genel Merkezi Seçim İşleri Başkanlığı ya da İl Başkanlıkları’na yapılacaktır.. Lütfen aşağıdaki formlardan müracaatınıza uygun olanı seçiniz ve eksiksiz olarak doldurunuz;