Adalet Partisi’nden Hatay’a ziyaret

Adalet Partisi Genel başkanı Vecdet Öz, Hatay Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Öz, ziyaretlerin amaçlarının Hatay’a aşina olduklarını geçmiş dönemlerde bürokratlık yaptığını belirterek defalarca Hatay’a geldiğini söyledi.

Öz, Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi dönemlerinde bir çok kez yatırım yaptıklarını belirterek: “Hatay’daki teşkilatları gezme ve çalışmaları yerinde görmek için geldik. Adalet partisi eski bir partidir. 1980 askeri darbesi ile kapatılmış olan bir partidir. 1961-1965 senesinde türkiye’de 52.57 oy almış, Rahmetli, Süleyman Demirel’in Gümüşbağ‘dan sonra Türkiye’yi şaha kaldırdığı üzerinde hiçbiri kiri lekesi olmayan kirlenmediğimiz bir partidir. Demokrat Parti dönemindeki projelere devam ettiler, Rehmetli Menderes’in asılmasından sonra o üzüntüye rağmen Türkiye’yi şaha kaldıran 1971 Mıhtırasıyla 80 darbesi ile büyük yıkıma uğramış Türkiye’nin kaderinin değiştiği noktada kapatılmış bir partidir. Rahmetli Süleyman Demirel’in bürokratı olduk. Bize telkini şu oldu: “parti kuralım, parti kuralım, acele etmeyin”. Türkiye çünkü enteresan bir yoldan geçiyordu. 1980 darbesinden sonra ideolojik bir yapı kazandı” dedi.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’e teşekkür etti.