‘Sütten çıkmış AK Parti’

Sütten çıkmış AK Parti’

Belediye partisiyim, bu işi iyi bilirim dedin, mücahitleri müteahhit yapıp harama helale bakmadan belediye imkânları ile palazlandın.

Sürekli ‘mağdur edebiyatı’ yaparak sağcı liberalleri ve bazı umutsuz solcuları kuyruğuna takıp vaatlerine inandırdın.

İktidarı ele geçirme sürecinde yandaş basını ve FETÖ’yü yanına alarak devletin belli odaklarıyla çatışarak kendini demokratikleşmenin temsilcisi olarak pazarladın.

Ordunun rejim içindeki konumunu zayıflatıp kontrolü ele alarak ülkede baskıcı bir düzen yarattın.

Kürt kökenli vatandaşları da barış süreci söylemiyle oyalayarak yanına çektin ve sonunda gücünün doruğuna ulaştın.

İktidarı ele geçirme sürecinde belli engellere takılsanda hiçbir zaman mağdur olmadın; hiçbir zaman demokratikleşme gibi bir derdin olmadı.

Derin devletle hesaplaşman ise bu militer yapıyı denetim altına almaktan ibaret oldu.

Devleti ele geçirince, yasa ve kural tanımadın.

İktidarın nimetlerini yandaşlarına peşkeş çekip; iktidarını saldırganlık, rantçılık ve rüşvetçilik üçgeni üzerine kurdun.

12 yıl sonra güç sarhoşluğu içinde seni iktidara taşıyanlarıda tanımaz oldun, çıkarlarınız ters düştü ortağı kızdırdın, ayakkabı kutularıyla sırlarını ortaya döktüler rezil oldun. Suçüstü yakalanmana rağmen hep gözyaşı döküp mağdur edebiyatı ve demagoji yaptın, iktidar ve medya gücünü kullanıp olayın üstünü kapadın.

Başından beri hoca efendi dediğin FETÖ’nün devlet kadrolarını işgal etmesine göz yumdun ve kendi ellerinle darbenin yolunu açtın; darbe girişimi yaptıklarında ise herkesten önce feryadı bastın ve birazda abarttın. Yinede asıl mağdur milletken, pişkinlik yapıp kendi kabahatinden yine siyasi bir mağduriyet yarattın.

Kandırıldık, paralel devlet, dış mihraklar ve Yahudi lobisi AKP’ye karşı harekete geçti diyerek kıyameti kopardın. Buna rağmen veriliş nedeni hala sır olan ve tarihinde ilk kez Yahudi dışında üstelik bir Müslümana verilen üstün hizmet nişanını aldın ve nedense henüz geri iade etmedin.!

Yinede toplumun aşırı tepkisine maruz kalıp paniğe kapıldın ve şaşkınlık içinde; ‘Kandırıldım, Miletten özür, Allah’tan af diliyorum’ diyerek ortamı yumuşatıp mağduru oynarken yol arkadaşlarını ve yola çıkma sebebini de itiraf etmiş oldun.!

Cumhuriyet tarihinin en büyük ihanet, yolsuzluk, rüşvet, işgal ve isyan faaliyetlerine bulaştın, Cumhuriyetin tüm kazanımlarını sattın, sonunda devlet yapısını tahrip ettin, hazineyi boşaltıp ülkeyi tarihinin en büyük borç batağına soktun, 17 yıl sonra önü alınamaz bir ekonomik kriz yaratmayı başardın. Şimdide her zamanki gibi yine kabahati sadece suç ortağına yıkıp, belkide kayıkçı kavgası yapıp ‘onların doları varsa bizimde Allah’ımız var’ deyip yine dine sığındın. Ayrıca dış güçler saldırıyor deyip Amerika’ya sözde kafa tutup kahraman edasıyla bir güzel şov yaptın.! Kopardığın gürültüye rağmen nedense düşman ilan ettiğin Amerika’nın ne bir üssünü nede radar tesisini kapattın.!

Nihayet deniz bitti kum göründü.!

Uydurduğun son mazeretin ve yapılan şovun bu ekonomik çöküşün üstünü örtemeyeceğini artık AKP seçmeni bile anladı, sen hala anlayamadın..

Şunu asla unutma.!

Çok yakında bu tiyatro bitecek, millet acı gerçekle yüzleşecek ve yapılanları bir bir sorgulamaya başlayacaktır.

İşte o zaman FETÖ’nün hala dokunulmamış siyasi ayağından, bağlantılı iç ve dış mihraklardan, meclisteki hainlerden, yabancı ajanlardan, kul ve yetim hakkı yiyen rüşvetçi hırsızlardan ve rantiyecilerden eser kalmayacaktır. Sonunda adalete yapılan baskı da ortadan kalkacak ve ülkeyi bu hale getirenlerden tek tek hesap sorulacaktır..!

Allah nasip ederse bu hesabı sormak da bize nasip olacaktır…

Dr. Vecdet Öz

Adalet Partisi

Genel Başkanı