KULA KUL OLMANIN SONU HARCANIP PUL OLMAKTIR.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih BULU görevinden alındı..

14 Temmuz Çarşamba günü resmi gazetede yayımlanan ani bir kararname ile kendisinden habersiz bir şekilde görevine son verilen rektör Bulu, basından aldığı sürpriz haberin şoku içinde tıpkı görevinden azledilen diğer emir kulları gibi geleneği bozmadı ve sadece Twietter üzerinden kısa bir açıklama yapmakla yetindi..

İşte içeriği son derece manidar olan o açıklama; “Aşkla,sevgiyle bağlandığım canım görevimden yine canımdan çok sevdiğim, herşeyin sahibi reisimiz, ulu Başkan Erdoğan tarafından görevimden alındım. Kamuoyuna duyurulur..”

Bu açıklama; biat etmiş zavallı bir kişiliğin hangi karakter ve onur zafiyeti içinde olduğunun, devlet kadrolarının kimlere emanet edildiğinin, tek adam yönetiminin kurumlara nasıl zarar verdiğinin, bu durumu protesto edenlerin ne kadar haklı olduğunun ve ülkenin içinde bulunduğu vahametin önemli bir göstergesi olmuştur..

Her türlü baskı ve zulme rağmen hak, hukuk ve demokrasi mücadelesinden asla taviz vermeyen Boğaziçi Üniversitesi’nin onurlu öğrencilerini, değerli akademisyenlerini ve dışarıdan destek veren tüm vatandaşlarımızı yürekten kutluyorum..

Hükümete geri adım attıran bu başarı, üniversiteli “Z kuşağının” iktidara verdiği ilk demokrasi dersidir..

Umarım ülkeyi yönetenler bu dersi not eder ve bir daha benzeri adımlar atmazlar..

Dr. Vecdet Öz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir