HEDEFTEKİ ÜLKE TÜRKİYE !

ÜLKEMİZİ İÇERİDEN DÖNÜŞTÜRME, DIŞARIDAN KUŞATMA VE MAALESEF BÖLME PLANI SON AŞAMAYA GELMİŞTİR.!

İçeride, manipüle edilmiş siyaset aracılığı ile milli refleksi kırabilmek için bunu destekleyen unsurları zayıflatma amaçlı bir dönüştürme planı uygulanarak:
– Kur’an’dan koparılmış bir din..
– Tarihinden koparılmış bir millet..
– Ordusu çökertilmiş bir devlet..
– Ekonomisi yok edilmiş bir ülke..
– Sefalete mahkum edilmiş ve günlük yaşatılan bireyler..
– Yoğun göç yoluyla demografik yapısı tahrip edilmiş bir toplum..
-Ülkesinde yaşama azmi kırılarak medeni ülkelere teşvik edilmiş beyin ve sermaye göçü..
– Her geçen gün tırmandırılan istikrarsızlaştırma ve çökertme faaliyetleri hız kesmeden devam ederken;

Dışarıdan ise:
– Doğuda Ermenistan..
– Güneyde Irak, Suriye, Kıbrıs Rum kesimi..
– Batıda ise Yunanistan ve Ege adaları üzerinden sürdürülen kuşatma faaliyetleri tamamlanma sürecindedir.!

Özellikle, “Defender Europe 2021″ tatbikatı bahanesiyle ABD’nin aylar süren çalışmalar neticesinde Yunanistan’ın Dedeağaç şehrinde kurduğu üssün büyük bir cephaneliğe dönüştürüldüğünü gözardı etmemek gerekir.!

Amaç, ülkemize 40 km. mesafede olan Dedeağaç’a yığdığı tank ve ağır mühimmatla Balkanlar ve Ege’de varlık göstererek Yunanistan’la birlikte üzerimizde bir tehdit oluşturmaktır.!

Pentagon, daha önce bölgeye en az 400 tank ve zırhlı araç, 110 adet Black Hawks helikopteri, 25 adet Apache tipi saldırı helikopteri, 10 adet Chinook ağır nakliye helikopteri ile 1800’den fazla askeri araç sevk etmiş, geçtiğimiz günlerde ise Amerikan donanmasının en yeni ve en yüksek kapasiteli 103 metrelik 600 ton kargo ve 312 personel taşıma kapasiteli kargo gemisi olan USNS Yuma’yı Dedeağaç limanına yanaştırmıştır..

2019’da Yunanistan’la imzalanan protokol sonrasında Dedeağaç’ta üs kuran ABD, önce limanı büyütüp genişletmiş ve askeri helikopterler konuşlandırmıştı. ABD ayrıca bölgeye Türkiye’yi de kapsamına alan Boğazlar ve Kuzey Ege adalarını tarayabilecek gelişmiş bir radar sistemi konuşlandırmıştı..

Yeni kurulan Dedeağaç Üssü, ABD’nin bu ülkede kurduğu birçok Üs’den sadece biridir ancak en büyük olanıdır. Ayrıca Kavala, Selanik, Larisa, Stefanoviç ve Girit’te askeri üsleri bulunmaktadır.

Bu üslere aralıklı olarak askeri personel, araç ve mühimmat sevkiyatı ve yığınağı yapılmaktadır..

Ülkemiz için arzu ettikleri şey
şantaj ve baskı altında bir siyaset, savunma refleksi yok edilmiş bir millet, Yugoslavya modeli bölünmeye hazır bir devletti ve ne yazık ki bugün istedikleri kıvama erişti..

Maalesef seçimlerin yaklaştığı şu günlerde projenin kesintiye uğramaması için siyaset üzerinde oynadıkları yeni oyunlar da hız kazanmıştır.!

GÜN; millet olarak uyanma, aklımızı başımıza devşirme, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek bu hain oyunu bozma günüdür..

ÇÖZÜM; her türlü siyasi ideolojiden arınıp sorgusuz sualsiz yüzde yüz yerli ve milli bir siyaset çatısı altında tek vücut olmaktır..

Büyük önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün dediği gibi;

“MEVZUBAHİS VATANSA, GERİSİ TEFERRUATTIR..”

Zira tehlike çok büyüktür.!

Dr. Vecdet Öz