“Din yaranma amacı haline gelirse bir süre sonra kandırma aracına dönüşür”

“Din yaranma amacı haline gelirse bir süre sonra kandırma aracına dönüşür”

14 yıldır siyasetten ikbal sağlamaya çalışan herkes AKP’ye yaranabilmek için dindar rolüne soyunmakta ve dine ait ne varsa kullanarak boy gösterme yarışına girmektedir. Ümre rezervasyonları tarihi rekor kırmakta, Arabın kasası sonuna kadar dolarla dolmakta ve rezervasyonlar aylar öncesinden yok satmaktadır. Kara çarşaf ve türban kullanımı katlanarak yaygınlaşmakta, atölyeler sipariş yetiştirememektedir. Yazlık haşemo siparişleri kıştan verilmekte, tesettür tatil köylerine her geçen sene yenisi eklenmektedir. Sonbahar sezonunda boy boy tesettürlü manken podyumlarda boy göstermekte tesettür moda dünyası ünlü dergilere kapak olmaktadır. Cübbe, kalpak, sarık ve tespih siparişleri de tesettür siparişlerini aratmamaktadır. Bir zamanlar Fatih semtini mesken tutmuş hoca efendiler, sayılarının artması ve rekabet nedeniyle semte sığmamakta diğer semtlere de tekkeler, külliyeler, zaviyeler kurularak iktidarın maddi desteğini almaktadır. Hoca efendilerin sayısı artınca mürit sayısıda artmakta ve dolayısı ile aynı dine ait farklı fetvalar verilmekte ve yeni nesil inançlar ortaya çıkarak dinimiz rayından çıkmaktadır.

Yıllar önce Mustafa Kemal Atatürk’ün korktuğu şey sonunda gerçekleşmekte, tarih tekerrür ederek samimi Müslümanlar artık azınlıkta kalmaktadır. Devletin her kademesi dönüşümsüz olarak iman tacirlerinin eline geçmekte, gerek devletin gerekse dinin teminatı olan laiklik tamamen ortadan kalkmaktadır.

Mübarek dinimiz içi boşaltılarak ve büyük bir hızla tahrip edilerek kandırma aracı haline dönüşmekte, dinler arası diyalog projesiyle kilise ve siyonizmin kontrolü altına girmektedir.

Bu ülke insanı ise dindar taklidi yapan sahtekarları ve etrafını saran menfaatçileri müslüman sanıp her söylediklerine inanıp yıllardır büyük bir günaha alet olmaktadır.”

Vecdet Öz, Adalet Partisi Genel Başkanı