DEVLET KARLAR ALTINDA KALDI

Bu söz, can dostum büyük milliyetçi rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun acılı eşi Gülefer hanımefendinin sesi titreyerek ve kurumamış gözyaşları içinde sarf ettiği, içeriği manidar, sitem dolu haykırışıdır..

Sırlarla dolu ölümünün üzerinden koskoca 12 yıl geçen Muhsin Yazıcıoğlu hakkında hala bir açıklamanın yapılmamış olması devleti yönetenleri ve yargıyı her geçen gün daha büyük bir mesuliyet ve zan altına sokmaktadır.

Olay yeri inceleme ve otopsi konusunda eğitim veren bir devlet kurumunun eski bir öğretim üyesi, kriminal konulara vakıf bir bilim insanı ve eski bir üst düzey bürokrat olarak şunu sormadan duramayacağım:
– Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin olay yeri inceleme, otopsi ve kesin ölüm raporları nerededir.?
– Bu konuda hazırlanmış bir istihbarat raporu var mıdır?
– FETÖ ifadelerinde konuya ilişkin detaylar nelerdir?
– Müspet yada menfi resmi bir açıklama yapmak için yıllardır hangi araştırma ya da soruşturmanın neticesi beklenmektedir?
– Suçun muhtemel failleri ve varsa devlet içindeki işbirlikçileri kimlerdir?
– Bunca zamandır başta ailesi olmak üzere kamuoyuna tatmin edici bir açıklama yapılmayışının asıl sebebi nedir?
– Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti için gösterilen üstün gayret neden şehit Muhsin Yazıcıoğlu ve diğer faili meçhul cinayetler için de gösterilmemektedir?

Rahmetli Süleyman Demirel’in başbakanlığı döneminde söylediği önemli bir söz vardır, “Fırat’ın kıyısında bir kuzu kaybolsa, gelin bunun hesabını bana sorun..”

Pekala bizler rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun hesabını ABD başkanından mı soracağız.?

Siyasi hesaplarla, çifte standart soruşturmalarla ve taraflı adaletle iktidar olunmaz..

Karanlıkta kalmış her cinayetin müteselsil faili iktidar mensuplarıdır.!

Bu konuda TBMM ve hükümeti göreve ve tatmin edici bir açıklam yapmaya davet ediyoruz. Zira devlet denilen şey muktedir bir güçtür yada bir hiçtir, biraz devlet olunmaz..

Adalet Partisi Genel Başkanı olarak sırlarla dolu olan bu cinayetin peşini hiçbir zahmet için bırakmayacağım. Aynı hassasiyeti Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’den de bekliyorum..

Bu vesileyle rahmetli kardeşim Muhsin Yazıcıoğlu’nu bir kez daha rahmetle anıyor, acılı ailesine tekrar başsağlığı, sabır ve metanet diliyorum. Mekanı cennet olsun..

Dr. Vecdet Öz
Adalet Partisi
Genel Başkanı