“Bindik Bir Alamete Gidiyoruz Kıyamete”

Bu kez savaşla değil kendi insan gücümüzle yok ediliyoruz..

Kullanılan silah ise güdümlü siyaset, yaygın cehalet ve algı yönetimidir.!

Algı o kadar ustalıkla yönetiliyor ki AKP’li seçmenin acaba demesine fırsat bile verilmiyor..

Yalan söylenmekten yoruldu ancak seçmen yıllardır inanmaktan bıkmadı.!

AKP’li seçmen ne yazıkki her seferinde farklı bir algının kurbanı olmaktadır. Ülkeyi ekonomik olarak batırmayı başaran hükümet yine kabahatine kılıf olsun diye sahneye yeni bir algı oyunu koymuştur. Bu kezde bahane dış güçler yapılmış ‘Onların doları varsa bizim de Allah’ımız var’ diyerek düğmeye basılmıştır. Netice olarak algı başarıya ulaşmıştır; bugün hangi AKP’li seçmene soracak olsanız size aynı klişe cevabı verecektir;

Zavallı hükümet iman gücüyle öylesine büyük bir mücadele verdi ki sonunda dış güçler köşeye sıkıştı ve dolar tüm dünyada itibar kaybetti.! Şükürler olsun uçurumun kenarından dönüldü ve hamdolsun büyük bir felaketten kurtulduk. Kahrolsun Amerika, yaşasın Reis..

(Bu arada kurtulmuş halimiz;

Dolar 6.474, Euro 7.584 TL. ve tüm ürünlere %100 zam yapıldı..!)

Ne yazıkki AKP mağdur edebiyatı yaparak bir kez daha suçtan sıyrılmış, seçmeni ise yoksullaşmış, buna rağmen ağlanacak haline sevinmiş, partisine daha sıkı bağlanmıştır.!

Böyle bir siyasi yapı ve taraftar sanırım dünya siyaset tarihinde bir ilktir.!!

Ülkeyi batırdıkça inkar edebilen, suçunu ustalıkla başkasına mal eden, kayıkçı kavgası ustası, işlediği suçun büyüklüğü kadar mağdur olabilen, tüm icraatları KARA olduğu halde kendini AK diye pazarlayabilen, anlattığı masal ve oluşturduğu biat kültürüyle büyük bir toplumu müritleştirebilen yeni versiyon siyasal bir cemaat yapısı.!

Siyaset tarihinde bir ilk olan bu tehlikeli yapı aslında siyasal bilgiler Fakültesinde ciddiyetle araştırılması gereken ilmi bir tez konusudur.

Eğerki Aziz Nesin’in yaşasaydı sanırım ‘Zübük’ romanını yeniden kaleme alır ve ibretlik ve trajikomik devasa bir eser ortaya koyardı..

Dr. Vecdet Öz

Adalet Partisi

Genel Başkanı