SORUYORUM SİZLERE EVLADINIZ İÇİN NEYİ TERCİH EDERDİNİZ?

Eğitimi için önce iyi bir okul mu yoksa iyi bir öğretmen mi?

Hasta olduğunda önce iyi bir hastane mi yoksa iyi bir doktor mu?

Eminim ki tercihiniz öncelikle her ikisi olur; lakin okul ve hastaneye rağmen doktor ve öğretmen her zaman olmazsa olmazınızdır!

Pekala, şöyle bir soruya da aynı objektif cevabı verebilir misiniz?

Ülkenin kurtuluşu için önceliğiniz iyi bir parti mi yoksa iyi bir lider mi olur?

Eminin ki çoğunluğun vereceği cevap:

“Öncelikle her ikisi lakin mevcut lider kötü olsa bile yine de kendi partimi tercih ederim” şeklinde ön yargılı ve sübjektif olur…

Maalesef ki evladımız için gösterdiğimiz hassasiyeti vatanımız için göstermiyoruz! Bu yüzdendir ki ülkenin iki yakası bir araya gelmiyor…

Partilerin amaç değil birer araç olduğunu, futbol takımı tutar gibi parti tutulmayacağını öğrenmediğimiz sürece de bu mümkün olmayacaktır!

İçinde bulunduğumuz böylesi kritik bir süreçte artık şunu idrak etmeliyiz ki ülke siyasetinde önemli olan tek şey vardır, o da hangi partinin başında olursa olsun Atatürk çizgisinden asla taviz vermeyecek liyakat sahibi, tecrübeli ve milli bir lider!

Bu yüzden vakit geçirmeden seçime katılma hakkını elde etmiş tüm parti liderlerinin özgeçmişine ciddiyetle göz atmalıyız ve tıpkı kıymetli evladımız için öğretmen ve doktor seçer gibi ülke yönetimi için de en iyi lideri seçerek arkasında toplanmalıyız!

Aksi halde geçmişte olduğu gibi yine makûs kaderimize boyun eğmek zorunda kalırız... Üstelik de bu kez vatanın bölünmesi pahasına!

Dr. Vecdet Öz