ADALET Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz Antalya’da

ADALET Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz Antalya’ya gelerek bir dizi çalışmalar yaptığını söyledi. Lara’da vatandaşların çiğ köfte ziyafetine katılan Vecdet Öz yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Tarihi boyunca büyük güçlüklerle karşılaştık, çok üzüntülü dönemler yaşadık, toplumsal ağır yükler altında ezildik ancak her seferinde tüm zorlukların içinden inanç ve milli bir şuurla çıkmayı başardık.” İfadesini kullandı.

Antalya’da teşkilat çalışması için gelen ADALET Partisi Genel başkanı Vecdet Öz, Anadolu Birliği Derneğinin hazırladığı çiğ köfte organizasyonunda vatandaşlarla bir araya geldi.

Parti Örgütü çalışmaları için şuana kadar 32 ilde çalışmalarını tamamladıklarını belirten Genel Başkan Vecdet Öz, “Merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in bize “Sular duruluncaya kadar beklemek zorundayız” öğüdüne uyduk. Merkez sağda bir parti olarak uzun yıllar ortaya çıkmadık. 2009 seçimlerinde CHP’den Beylikdüzü Belediye Başkan adayı olarak siyasete başladım. Ama artık vakti geldi. Bugün artık Cumhuriyeti kaybetme korkusu yaşıyoruz” dedi.

MİLLİ ONURUNDAN ASLA TAVİZ VERMEDİK

Binlerce şehit verdik ancak milli onurundan asla taviz vermedik diyen ADALET Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, “AKP iktidarının son 14 yıldır izlediği güdümlü iç ve dış politikalar yüzünden ekonomimiz ve iç huzurumuz yok olma noktasına gelmiş, milli onurumuz büyük yara almıştır. Yıllardır başta istikrar bozulur tehdidi olmak üzere çeşitli korku ve baskılar altında tek adam ve tek partiye mahkûm edilmenin çaresizliği içerisinde bırakıldık. Ülkemizde yapılan son Cumhurbaşkanlığı seçimi sonucunda mahkûmu olduğumuz tek adam siyasetiyle son derece kritik ve tarihi yeni bir siyasi süreç başlamıştır. Milli birlik ve beraberliğimizin, ülkemizin refah ve huzurunun yeniden tesisi için bu yeni siyasi süreci çok iyi değerlendirmek zorundayız. Geçmişte yapılan hataları tekrarlamayan, kul hakkı yemeyen, milli ve manevi meselelere birlikte hassasiyet gösteren, milli kalkınmaya önem veren, milli geliri ranta değil halka bölüştüren, yaşamın her alanında ideolojik düşünceyi değil adaleti esas alan bir kitle partisine her zamankinden daha çok ihtiyaç doğmuştur.” dedi.

SAHTE LALE DEVRİ OLUŞTURULDU

Dış borçla yaratılan “suni cennet, sahte Lale Devri” zengini daha zengin yaparak orta sınıfı yok etmiş, döviz kurlarına yapılan siyasi baskılar sonucu TL’nin aşırı kıymetlenmesi ihracatçının rekabet şansını azaltmış, fakirler açlık sınırına itilirken “kaymak tabaka” çok daha zenginleştirilmiş, sanayileşen ve üreten Türkiye yerine, ithalat cenneti ve tüketen Türkiye’ye dönüştürülmüştür. Alınan bu kadar dış borç miktarına rağmen devlet hiçbir fabrikayı kurmamış, gelen paralar borsada faiz lobisinin kar oyunlarına kurban edilmiştir. Bunun sonucu olarak yabancılar borsada rüyalarında bile göremeyecekleri kadar faiz geliri kazanırken Türk vatandaşları yabancıların karlarını kendi maaşlarından azalan paralarla ödemek zorunda bırakılmıştır. Memurlara ve emeklilere doğru dürüst zam yapılmamış ama memur ve emeklinin alması gereken zamlar sıcak para getiren yabancılara “yüksek döviz faizi” olarak ödenmiştir. Bizler buna başkasının parası ile “suni cennet” “sahte Lale Devri” yaratmak, yani “morfinle kansere çare bulmak” diyoruz.

Hilmi ŞAHİN